پیام سفیر

 

بسمه تعالی

خداوند منان را بسیار سپاسگزارم که به اینجانب توفیق داد تا یکبار دیگردر سنگر دیپلماسی و به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران و این بار در اسپانیا افتخار پاسداری و دفاع از منا فع ملی کشور و خدمت رسانی شایسته به هموطنان عزیر مقیم این کشور را داشته باشتم .

روابط ایران و اسپانیا با قدمتی 600 ساله ، درزمره کهن ترین مراودات خارجی با یک کشور اروپایی است .سابقه گشایش سفارت ایران در اسپانیا بالغ بر 98 سال و نزدیک به یک قرن می باشد . وجود چنین پیشینه ای ،بیانگر مراودات خوب و ریشه دار تاریخی بین دو ملت بزرگ ایران و اسپانیا و گواهی بر تعاملات خوب و مبتنی بر دوستی و احترام متقابل می باشد .

بی تردید هموطنان عزیر مقیم اسپانیا و شبه جزیره ایبریا ، همواره نقش مهمی در اعتلا و توسعه این روابط دوستانه بین دو کشور داشته و اطمینان دارم این جایگاه درطول سالهای پیش رو نیز به شکل برجسته تری تداوم خواهد داشت .

یکی از وظایف عمده نمایندگیها و از جمله سفارت جمهوری اسلامی ایران درمادرید ارائه خدمات شایسته به هموطنان و همزمان دفاع از حقوق و منافع و حل مشکلات آنها می باشد . این مهم به عنوان یکی از وظایف محوری دولت جمهوری اسلامی ایران ، در سرلوحه کار دولتمردان و در راس آن وزارت امور خارجه قرار دارد .

همکاران من در بخش کنسولی با چنین رویکردی، تلاش دارند تا درچارچوب مقررات و در حد توان، خدمات مطلوبی را به هم وطنان عزیز ارائه نمایند . .

اینجانب از هرگونه پیشنهاد و انتقاد سازنده که درجهت ارائه مطلوب تر خدمات ارائه می گردد، استقبال و آمادگی دارم حتی الامکان در جهت تحقق آنها تلاش نمایم .

از خداوند بزرگ برای همه هموطنان عزیز و خانواده های محترم آنها آرزوی سربلندی و سلامتی دارم .

 

محمد حسن فدایی فرد  

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر