اطلاعیه ها
انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران

قدردانی سفیر جمهوری اسلامی ایران از هموطنان مقیم اسپانیا
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم

 
   

 

 

اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: يکشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٦ |
پس از پیروزی جناب آقای حسن روحانی رئیس جمهور منتخب کشورمان، آقای ماریاناراخوی نخست وزیر اسپانیا ، طی پیامی این انتخاب را تبریک گفت.
هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا همگام با ایرانیان مقیم 103 کشور جهان و همسو با اقیانوس خروشان ملت در داخل کشور با حضور در دو شعبه انتخابیه مادرید و بارسلون در خلق این حماسه ملی مشارکت هوشمندانه ای داشتند.
همزمان با هموطنان در داخل کشور، ایرانیان مقیم اسپانیا نیز در روز جمعه 29/2/96 به پای صندوق های رای رفتند.
با عنایت به استقبال هموطنان برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری، شعبه انتخابیه در شهر بارسلونا ایجاد گردید.
کمیته امداد امام خمینی افتخار دارد که سالها در خدمت محرومان ایران زمین بوده و اکنون از هموطنان خارج از کشور درخواست کمک در این اقدام خدا پسندانه دارد.
روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 برابر با 19 دی 2017 به علت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، بخش کنسولی سفارت تعطیل می باشد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور، مراسم انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران را در تاریخ 29 اردیبهشت ماه 1396 / 19 می 2017 برگزار می کند.
همواره طی دهه های اخیر توانمندی ها و نیازمندی های اقتصادی ایران و اسپانیا تا حد قابل توجهی مکمل یکدیگر بوده و به همین دلیل ظرفیت ها و فرصت های اقتصادی قابل توجهی پیش روی فعالان اقتصادی دو کشور برای همکاری وجود داشته است.
روابط دوستانه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی اسپانیا در سال 1395 تحولات مثبتی را پشت سر گذاشت که بازگشت تدریجی روابط به دوران ماقبل تحریم ها و روی آوردن شرکت های معظم اسپانیایی به بازار ایران، یکی از شاخصه های روابط دو کشور است.
دكتر ظريف ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به یکایک مسلمانان جهان، درس بزرگ رمضان را وحدت مسلمانان خواند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص ادعای مطرح شده به نقل از روزنامه الرای کویت مبنی بر انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه، این ادعا را رد و به شدت تکذیب کرد.
رییس جمهور در گفت وگوی تلفنی امیر قطر، با تاکید بر علاقه مندی تهران برای گسترش مناسبات با ‏همه کشورهای دنیا بویژه همسایگان، تصریح کرد: زمینه ها و ظرفیت های فراوانی برای توسعه ‏همکاری ها در عرصه سیاسی و اقتصادی میان ایران و قطر وجود دارد که باید از آن بهره برد و این ‏همکاری های مشترک را تقویت کرد.‏
سخنرانی وزیرامور خارجه بمناسبت روز جهانی ام اس 4/3/1396
رییس جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی "ولادیمیر پوتین" رییس جمهور فدراسیون روسیه، تاکید کرد که سیاست اصولی تهران روابط بسیار نزدیک و پیشرفته با مسکو است.
رﯾﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮری اسلامی ایران در ﭘﯿﺎم ﻫﺎی ﺗﺒﺮﯾﮏ ﺟﺪاﮔﺎﻧﻪ ای ﺑﻪ ﺳﺮان ﮐﺸﻮرﻫﺎی اﺳﻼﻣﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﺳﺒﺖ ﺣﻠﻮل ﻣﺎه مبارک رمضان، از آنان خواست با تبیین و ترویج اهداف متعالی دین اسلام و ارائه تصویری روشن از دین رحمانی اسلام، با بحران‌سازی ناصحیح دشمنان در زمینه اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی مقابله کنند.
بهرام قاسمی حمله مسلحانه به اتوبوس حامل مسیحیان در جنوب مصر را مصداق بارز فرقه‌گرایی حمایت شده دانست و این اقدام جنایت‌کارانه را به شدت محکوم و با تمامی بازماندگان قربانیان، ملت و دولت مصر ابراز همدردی نمود.
ترجمه یادداشت دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شماره امروز نیویورک تایمز با عنوان: " تجهیزات نظامی زیبا" (به قول آقای ترامپ) خاورمیانه را نجات نخواهد داد!
دکتر محمد جواد ظریف در پیام هایی جداگانه به آقایان جبران باسیل وزیر خارجه لبنان و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله، هفدمین سالروز خروج نیروهای اشغالگر از جنوب لبنان و عید مقاومت و پیروزی را تبریک گفت.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر