اخبار > هیات بلند پایه سیاسی - اقتصادی اسپانیا به ریاست وزیر امور خارجه این کشور در تهران


  چاپ        ارسال به دوست

سفر وزیر امور خارجه و همکاری اسپانیا به تهران

هیات بلند پایه سیاسی - اقتصادی اسپانیا به ریاست وزیر امور خارجه این کشور در تهران

هیات بلند  پایه سیاسی - اقتصادی اسپانیا به ریاست وزیر امور خارجه این کشور در تهران

 

جناب آقای آلفونسو داستیس وزیر محترم امور خارجه و همکاری اسپانیا امروز سه شنبه در راس یک هیات سیاسی و اقتصادی وارد تهران می شود.  برخی صاحبان شرکت های معتبر اقتصادی و تجاری اسپانیا وزیر را همراهی می کنند. وزیر امور خارجه در جریان این سفر در دیدار با مقامات ایرانی در مورد موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به ویژه توافق هسته ای گفتگو خواهد کرد. همچنین تبادل نظر در خصوص تحولات منطقه غرب آسیا به خصوص مناطق بحرانی و شرایط منطقه در دوره پساداعش از دیگر موارد مورد علاقه طرفین در این سفر می باشد.  سفر وزیر امور خارجه اسپانیا به تهران نشان از اراده سیاسی جدی اسپانیا و بلوک قدرتمند اتحادیه اروپا برای اجرای برجام دارد. 

هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی اسپانیا قرار است فردا با مقامات ارشد کشورمان از جمله جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور، ظریف وزیر محترم امور خارجه، شمخانی دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو نماید. 

دیدار سه روزه وزیر امور خارجه و همکاری های اسپانیا به ایران و ملاقات با مقامات سیاسی کشورمان فرصت مناسبی است تا وضعیت همکاری های دو کشور در فضای پسا برجام مورد تبادل نظر قرار گیرد.

با توجه به امضای توافق هسته ای و گشایش های به عمل آمده در این زمینه، حجم روابط اقتصادی دو کشور ایران و اسپانیا افزایش چشمگیری یافته است و این سفر زمینه را برای جهش و تقویت  بیشتر همکاری های اقتصادی میان دو کشور فراهم خواهد کرد.

 


١٨:٤٤ - 1396/12/01    /    شماره : ٥٠١٤٤١    /    تعداد نمایش : ٤٥٣خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر