اخبار > حضور رئیس سازمان گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور 2018


  چاپ        ارسال به دوست

غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی مادرید

حضور رئیس سازمان گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور 2018

حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید (فیتور)

 

در سی و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری مادرید (فیتور) که از تاریخ 27 دی ماه لغایت اول بهمن ماه 1396 در مساحتی به وسعت بیش از 65 هزار متر مربع و با حضور 10 هزار شرکت از 165 کشور جهان برگزار شد، بیش از 23 شرکت تورگردان ایرانی نیز حضور یافتند.

غرفه کشورمان در این نمایشگاه صبح روز چهارشنبه 27 دی ماه با حضور جناب آقای مونسان معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جناب آقای فدایی فرد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا افتتاح گردید. ایشان سپس با حضور در جایگاه یکایک تورگردانان ایرانی با آنها به گفتگو پرداخت و نظرات آنها در مورد وضعیت تورگردانی و حضور در نمایشگاه و مشکلات و راهکارهای پیشنهادی آنان را جویا شد. در مدت حضور جناب آقای مونسان در غرفه جمهوری اسلامی ایران، چند مصاحبه با ایشان از سوی خبرنگار شبکه جام جم صدا و سیما، شبکه هیسپان تی. وی و خبرگزاری افه اسپانیا به عمل آمد که ایشان به سیاست های کلان دولت جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه بخش های مختلف صنعت گردشگری اشاره نمود.

جناب آقای مونسان در دیدار با آقای آلوارو نادال وزیر انرژی و گردشگری اسپانیا با اشاره به 7 هزار تاریخ و تمدن ایران و وجود بیش از یک میلیون سایت تاریخی با دارا بودن بیش از 480 موزه تاریخی و ظرفیت های عظیمی که برای جذب گردشگر فرهنگی خارجی برخوردار است، اظهار داشت دولت جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد با جذب سرمایه گذاری خارجی زیرساخت های لازم برای افزایش تعداد گردشگران از سالانه  5 میلیون نفر کنونی به 20 میلیون نفر طی 8 ساله آینده را فراهم سازد و این برنامه توسعه ای با برخورداری از مشوق های دولتی فرصت مغتنمی برای حضور شرکت های اسپانیایی در بازار ایران را فراهم نموده است. آقای نادال با اشاره به اهمیت ایران به عنوان کشوری با تاریخ و تمدنی کهن و با تأکید بر روابط دوستانه سیاسی دوکشور و ظرفیت های فراوان همکاری در زمینه زیرساخت های گردشگری به توانمندی و تجارب فراوان اسپانیا در زمینه احداث هتل، هتلداری و مدیریت گردشگری اشاره کرد و آمادگی کشورش را برای همه گونه همکاری اعلام داشت و از اراده دولت اسپانیا برای تشویق سرمایه گذاران اسپانیایی برای حضور در بازار ایران سخن گفت.   

آقای جوآن گاسپارت رئیس بخش گردشگری کنفدراسیون کارفرمایان اسپانیا با حضور در محل غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری در مادرید در گفتگو با جناب آقای مونسان با ابراز علاقمندی بسیار به تاریخ و تمدن چندین هزارساله ایران و استقبال از همکاری ها، آمادگی خود برای سفر به کشورمان به منظور بررسی زمینه های حضور شرکت های اسپانیایی در پروژه های سرمایه گذاری در زیرساخت های صنعت گردشگری را اعلام داشت.

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در دیدار با آقای زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل جدید سازمان جهانی گردشگری اظهار داشت سازمان میراث فرهنگی در حال تدوین یک برنامه راهبردی در زمینه توسعه گردشگری است و انتظار دارد از همکاری و حمایت این سازمان در جهت توسعه صنعت گردشگری و نیز تشویق شرکت های فعال در حوزه های هتل سازی، هتلداری و گردشگری عضو وابسته سازمان برای سرمایه گذاری و حضور فعالانه در بازار ایران برخوردار گردد. در این دیدار آقای پلولیکاشویلی از برنامه سازمان خود برای حمایت عملی از برنامه توسعه گردشگری در ایران از جمله در زمینه آموزشی خبر داد. وی افزود اجلاسی که قرار است این شرکت ها در نوامبر سال آینده با حمایت سازمان جهانی گردشگری در ایران برگزار نمایند، فرصت بسیار خوبی برای معرفی توسعه بخش گردشگری ایران و پروژه های سرمایه گذاری در این زمینه و فرصتی برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ایران می باشد.

 

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید همانند سنوات قبل طی یک ضیافت شام میزبان جناب آقای مونسان و هیأت همراه، شرکت های ایرانی حاضر در نمایشگاه فیتور و همچنین تور اپراتورهای ایرانی مقیم اسپانیا بود. در این ضیافت که بیش از 70 نفر از فعالین حوزه گردشگری حضور داشتند حضور ایران در نمایشگاه های گردشگری جهان و همچنین راهکارهای توسعه صنعت گردشگری مورد تبادل نظر قرار گرفت. در این نشست، جناب آقای مونسان از عزم دولت برای توسعه بخش های مختلف صنعت گردشگری به منظور تحقق اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اشاره نمود. همچنین سفیر کشورمان با اشاره به دستورکار نمایندگی در مقطع پسا برجام خاطرنشان ساخت جذب سرمایه گذاران اسپانیایی در حوزه هتل سازی، هتل داری و ساخت اماکن توریستی و تفریحی و تبدیل اماکن تاریخی به اقامتگاه ها و هتل ها و همچنین جذب گردشگران اسپانیایی از مهمترین اهداف سفارت است که در این حوزه ها پیشرفت های خوبی حاصل گردیده است. تورگردانان نیز با اشاره به استقبال جهانی از سفر به ایران، خواستار حمایت و مساعدت دولت و سازمان میراث فرهنگی شدند.

در این نشست، تورگردانان ایرانی و نیز شرکت کنندگان ایرانی در نمایشگاه فیتور، ضمن تبیین دیدگاه های خود جهت حضور هرچه موفق تر در این نمایشگاه، از حضور خود در نمایشگاه سال جاری گردشگری مادرید ابراز رضایت نموده و آن را موفقیت آمیز ارزیابی نمودند. 


١٨:٤٦ - 1396/11/11    /    شماره : ٤٩٨٤٧٣    /    تعداد نمایش : ١٧٢خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر