اخبار > برگزاری کنسرت موسیقی با حضور ایرانیان مقیم در مادرید


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای موسیقی ایرانی

برگزاری کنسرت موسیقی با حضور ایرانیان مقیم در مادرید

سفیر ایران در مادرید: نهال انقلاب اسلامی به رغم تندبادها به درختی استوار و پربار تبدیل شده است

جناب آقای محمد حسن فدایی فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در سخنانی به مناسبت سی‌ و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن تبریک ایام الله 22 بهمن عنوان نمود که نهال انقلاب اسلامی به رغم تندبادها و دشمنی ها به درختی استوار و پربار تبدیل شده است.

این سخنان در مراسم کنسرت موسیقی که به همت رایزنی فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا و با اجرا و هنرنمایی چندین تن از هموطنان مقیم مادرید در مرکز فرهنگی‌ کاسا کانتابریا در این شهر برگزار شد ایراد گردید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک این ایام خجسته پیروزی انقلاب تاکید نمود: ما در حالی‌ این روز را جشن می‌ گیریم که نهال انقلاب اسلامی بعد از نزدیک به چهار دهه، علی رغم همه تند بادهایی‌ که تلاش می‌ کردند این نهال را از بین ببرند و ناملایمات پی در پی ایجاد شده، به درختی استوار و پربار تبدیل شده است.

ایشان افزودند: حرکتی که در جهت نفی استبداد داخلی‌ و سلطه خارجی‌ و تحقق عدالت و آزادی و استقلال بود، توانست با برقراری نظام جمهوری اسلامی، فصل جدیدی را بر مبنای مشارکت و آرای مردم در جهت تحقق اراده ملی‌ آغاز نماید که هنوز ادامه داشته و همچنان تداوم خواهد داشت.
سفیر کشورمان در مادرید، با اشاره به این موضوع که انقلاب اسلامی چه در قبل و چه بعد از پیروزی آن، مخالفین سرسختی داشته است، آنان را به دو گروه تقسیم نمود. گروه اول را کشورهایی نظیر آمریکا نامید که استیلای منطقه ای و منافع نامشروع خود را در ایران از دست داده و گروه دوم را کشورهای مرتجع عرب و رژیم صهیونیستی نام برد که نگران گسترش پیام آزادیخواهی‌ و ضد استبدادی انقلاب به دیکتاتوری های خودشان بودند. ایشان در ادامه با اشاره به  تلاش ها و توطئه های دشمنان انقلاب در طول چهار دهه گذشته برخی اقدامات معاندین نظام را برشمردند که برخی از آنها عبارتند از
: تحریم ها از سوی آمریکا، بلوکه کردن اموال و دارایی ها، ایجاد اغتشاش در مرزها، حمایت از گروه های تروریستی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، توطئه کودتا، اقدامات جدایی طلبانه، جنگ تحمیلی هشت ساله، سرنگونی هواپیمای مسافربری، حمله به سکوهای نفتی، ترور دانشمندان هسته ای، تلاش برای خرابکاری در تاسیسات هسته ای، ایجاد فتنه و درگیری های داخلی.

پیش از سخنان سفیر کشورمان در مادرید آقای علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی‌ جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنانی، این مناسبت خجسته را تبریک و تهنیت عرض نموده و اظهار داشت که قلب همه ایرانیان در همه نقاط جهان، امروز برای ایران می‌ تپد. وی همچنین ضمن گرامیداشت خاطره امام خمینی رحمت الله علیه رهبر نظام مقدس جمهوری اسلامی، رهبری ایشان برای هدایت انقلاب به سمت پیروزی را پیامبرگونه توصیف کرده و یاد و خاطره آنهایی را که موجب شدند انقلاب به پیروزی برسد، شهدای انقلاب و همه آنهایی را که در راه این انقلاب، ایثار و جانفشانی کردند، گرامی‌ داشت.

در این مراسم که جمع کثیری از ایرانیان و اسپانیایی های دوستدار ایران حضور داشتند، جمعی  از هنرمندان ایرانی با نواختن قطعاتی از موسیقی‌ های مختلف سنتی و محلی کشورمان به هنرنمایی پرداختند که مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

 


١٣:٤٠ - 1396/11/23    /    شماره : ٥٠٠٠٣٣    /    تعداد نمایش : ٢١٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر